Inspekcje z drona

Jeśli interesują Was profesjonalne inspekcje techniczne dronem w Rzeszowie, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą! Multidrone to zespół wykwalifikowanych operatorów bezzałogowych systemów lotniczych, którzy mają duże doświadczenie w realizacji zleceń dla wielu branż. Na swoim koncie mamy wiele przeprowadzonych kontroli na terenie budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz przemysłowych, dlatego możecie zaufać naszemu doświadczeniu. Dodatkowo wykonujemy wysokiej jakości zdjęcia i filmy z lotu ptaka. 

Oferujemy usługi na najwyższym poziomie, które umożliwią Wam znaczne obniżenie kosztów związanych z cyklicznymi inspekcjami technicznymi budynków i obiektów o zróżnicowanym charakterze. Fotografowanie dronem stanowi świetną alternatywę dla kontroli przeprowadzanych przez specjalistów wykonujących pracę na wysokościach. Nasze usługi pozwalają zmniejszyć ryzyko wypadków do minimum i skrócić czas realizacji. Na stronie możecie zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami Multidrone w tym zakresie – zapraszamy!

Inspekcje techniczne rzeszów

Inspekcje techniczne

Kontrola techniczna obiektu z wykorzystaniem drona:

 • minimalizuje czas wykonania przeglądu technicznego,
 • wyklucza narażenie człowieka na niebezpieczeństwo związane z pracą na wysokościach,
 • wielokrotnie obniża koszt wykonania takich czynności z wykorzystaniem usług alpinistycznych czy metodami tradycyjnymi (samolot, helikopter).
 • skraca czas wyłączenia instalacji lub całkowicie eliminuje taką konieczność.
 • minimalizuje uszkodzenie
  kontrolowanego obiektu przez większą odległość od niego.

Na zlecenie klientów z różnych sektorów gospodarki przeprowadzamy inspekcje techniczne dronem większości rodzajów budynków i obiektów wymagających systematycznego nadzoru. Jesteśmy zawsze profesjonalni i elastyczni, dostosowując zakres realizowanych zadań do potrzeb zleceniodawcy. Mamy duże doświadczenie w kontrolach elektrowni oraz farm wykorzystywanych w energii odnawialnej, a także infrastruktury w stosowanej w energetyce tradycyjnej i telekomunikacji. Do skorzystania z usług zapraszamy klientów z Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego.

Ilość materiału pozyskanego z drona pozwala ocenić Naszym zleceniodawcom stan infrastruktury, urządzeń, budynków oraz podjąć właściwe decyzje co do kolejnych działań naprawczych lub konserwacyjnych.

Cykliczne zbieranie materiału i niski koszt pomaga określić zmieniający się stan obiektu w czasie i analizować sytuację na bieżąco. Wysoka rozdzielczość dostarczonego materiału pozwala również na natychmiastową ocenę.

Materiał filmowy jak i zdjęciowy może być kolejnie wykorzystany jako dokmentacja techniczna lub być uzupełnieniem do modelu 3d lub ortofotomapy.

ENERGETYKA i TELEKOMUNIKACJA

W branży energetycznej przeprowadzamy kontrole infrastruktury energetycznej oraz telekomunikacyjnej. Szybciej i taniej niż tradycyjnymi metodami. Dron dzięki swoim gabarytom i takim możliwościom jak stabilne zawiśniecie w powietrzu ma możliwość zebrania dokładnych danych zdjęciowych oraz filmowych dzięki kamerze wysokiej rozdzielczości, zamontowanej pod dronem sprawdzi:

 • stan izolatorów,
 • wielkość ognisk rdzy na słupach,i dentyfikacja zwisów linii energetycznych
 • stan łączeń i przewodów.
 • stan zadrzewienia i ewentualnych kolizji wzdłuż korytarzy wysokiego napięcia.
 • stan masztów i wież antenowch,
 • trakcji kolejowych.
Słup wysokiego napięcia
Most

INFRASTRUKTURA

Wykonujemy przeglądy trudnodostępnych, wysokich budynków, mostów, maszyn. Niskie koszty i krótki czas realizacji i bezpieczeństwo pracowników czyni z bezzałogowego statku powietrznego idealne narzędzie do tego typu prac.
Oprócz przeglądów wizualnych na świeżym powietrzu wykonujemy również inspekcje przemysłowe w zamkniętych pomieszczeniach, wewnątrz fabryk, hal produkcyjnych. Nasz dron skontroluje:

 • stan kominów,
 • stan powierzchni dachowej oraz wielkość pokrywy śnieżnej,
 • stan powłoki antykorozyjnej mostów,
 • stan uszkodzeń budynków i elewacji.

ENERGIA ODNAWIALNA

Jesteśmy również w sektorze energii odnawialnych. Przeprowadzamy inspekcje farm wiatrowych oraz instalacji fotowoltaicznych za pomocą kamery termowizyjnej.
W wyniki kontroli jesteśmy w stanie sprawdzić:

Farmy fotowoltaiczne.

 • występowanie hot-spotów w instalacjach fotowoltaicznych,zaistniałe uszkodzenia lub zabrudzenia.
 • występowanie przebarwień wokół ogniw,

Farmy wiatrowe.

 • stan krawędzi łopat
 • stan powłoki malaskiej i antykorozyjnej,
 • stan połączeń między elementami,
 • występowanie ewentualnych uszkodzeń tj. pęknięć, zarysowań, otarć, zabrudzeń.
Wiatrak

Inspekcje techniczne dronem w Rzeszowie

Proponujemy inspekcje dronem budynków, m.in. mieszkalnych i przemysłowych, w Rzeszowie i okolicach. Wykorzystanie systemów bezzałogowych przy przeglądach infrastruktury to oszczędność czasu i pieniędzy, a także większa kontrola nad stanem technicznym obiektów przemysłowych. Dzięki niższemu kosztowi takiej usługi w porównaniu z tradycyjnymi formami rewizje można przeprowadzać znacznie częściej. Pozwoli to Wam wykryć ewentualne usterki na wczesnym etapie, przez co ich usuwanie stanie się mniej problematyczne. 

W swojej pracy wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt, który jest przeznaczony do użytku profesjonalnego i dysponuje wszelkimi wymaganymi atestami. Umożliwia nam to przeprowadzanie szczegółowych inspekcji technicznych dronem na obszarach o dowolnej powierzchni. Każdy operator z Multidrone ma odpowiednią licencję do fotografowania oraz filmowania budynków z lotu ptaka z wykorzystaniem bezzałogowego systemu lotniczego. Nawiązując współpracę z naszą firmą, możecie też zoptymalizować alokację zasobów ludzkich, korzystając z usług serwisantów wyłącznie w przypadku wystąpienia awarii.

W trakcie inspekcji technicznej dron jest w stanie uchwycić detale kontrolowanego budynku z największą dokładnością. Pozwala to nam zebrać dla Was szczegółową dokumentację fotograficzną, która umożliwia identyfikację nawet najdrobniejszych zmian w strukturze powierzchni, m.in. korozji, zabrudzeń czy zawilgoceń. Zachęcamy do rezerwacji terminów przeglądów obiektów o dowolnym charakterze!

Chcesz darmową wycenę?